Yunan halterci Leonidis Naim Süleymanoğlu’nun bayrağa sarılı tabutunu öperek veda etti


erdogan

 

Naim Suleymanoglunun anisina  Video

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine katılan Yunan halterci Leonidis Süleymanoğlu’na bayrağa sarılı tabutunu öperek veda etti.Yunan halterci Leonidis göz yaşlarına hakim olamadı.

2

Leonidis, Türkiye’nin davetini kabul ederek bugün Sabah 07.00 uçağı ile Yunanistan’tan Türkiye’ye geldi. Leonidis, Süleymanoğlu’nun cenaze törenine katıldı.

 

Diese Diashow benötigt JavaScript.

Yunan sporcu cenaze töreni öncesi şunları söyledi:

‘GEÇTİĞİMİZ YÜZYILIN EN BÜYÜK ATLETİYDİ’

‘Öncelikle bana burada olma fırsatını veren Türkiye Halter Federasyonu’na teşekkür ediyorum. O benim rakibim değil, dostumdu. Bu sadece benim ve arkadaşları için değil. Halter ailesi ve bütün atleizm ailesi için çok üzücü birgün. Naim Süleymanoğlu geçtiğimiz yüzyılın en büyük atletiydi. Bu kayıp herkes için çok üzücü.’

vatan-sana-minnettar-gule-gule-cep-herkulu-10257545_4382_m
Vatan Sana ve seni dogan Anneye  Minnettar Güle Güle Cep Herkülü

O BENİ DAHA İYİ BİR ATLET YAPTI’

 

‘Naim, ağırlık kaldırma kariyerime başladığımda benim için efsaneydi. Onunla karşılaştığım ve ona yakın olduğum için çok şanslıyım. O beni daha iyi bir atlet yaptı. Çünkü o benim için ve ağırlık kaldırma camiasındaki herkes için çok yüksek bir hedefti. Ama inanıyorum ki hiç kimse onun gibi olamaz. Çünkü o mükemmel bir atletti.’

770x406-naim-suleymanoglunun-albumunden-tarihi-fotograflar-1511081141477

‘SON GÖRÜŞMEMİZDE ONA TAVSİYELERDE BULUNDUM’

‘Onunla son görüşmem 2012’de Antalya’da oldu. Avrupa Halter Şampiyonası’nda karşılaştık. Bütün Türk arkadaşlarım da oradaydı. Halil Mutlu ve Sunay Bulut’la birlikte oturup konuştuk. O zaman onun son sorunlarıyla ilgili konuştuk. Çünkü sağlık sorunları vardı. Oturduğumuzda ona bir dostu olarak hayatı ve neler yapabileceğiyle ilgili tavsiyelerde bulundum. Hayatı ve kilosuyla ilgili tavsiyeler verdim. Herşeye sahipsin, insanlar seni seviyor, paran var dedim. Bu dostça bir konuşmaydı. Onunla ilgili daha sonra her karşılaştığımda arkadaşlarıma her Naim’in nasıl olduğunu sorduğumda hiç iyi haberler almıyordum. Bu benim Naim’le ilgili son konuşmamdı.